اصطلاحات بازار فارکس

اصطلاحات بازار فارکس اصول پایه‌ای و مهمی است که از شروع تا حرفه‌ای شدن به آن احتیاج داریم. به همان اندازه که بازار فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی در دنیا است، پس کسانی که می‌خواهند در آن موفق باشند هم باید اطلاعات درست و زیادی برای فعالیت در بازار فارکس کسب کنند.

برای اینکه به یک معامله‌گر حرفه‌ای در بازار فارکس تبدیل بشوید، باید مانند دویدن ابتدا راه رفتن را به خوبی بلد باشید، پس حرفه‌ای شدن در مفاهیم پایه‌ای و ابتدایی بازار فارکس شما را به موفق شدن در آن نزدیک‌تر می‌کند.

یاد گرفتن یا ساختن یک استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی مانند ساختن کلمات و جملات است که ابتدا باید الفبا را به خوبی یاد گرفته باشید، بنابراین اگر شما هم الفبای بازارهای مالی را به درستی یاد بگیرید، هم به درک بهتری از بازار مالی می‌رسید، هم برای یاد گرفتن یا ساختن یک استراتژی معاملاتی آماده هستید.

چگونه اصطلاحات بازار فارکس را یاد بگیریم؟

برای یاد گرفتن مفاهیم اولیه بازار فارکس به صورت کامل و صحیح دو راه وجود دارد:

  • به صورت نوشتاری یا متن
  • خیلی‌ها در یادگیری، با خواندن مطالب راحت‌تر هستند و بهتر یاد می‌گیرند. در مقاله‌ی زیر می‌توانید مفاهیم و اصطلاحات ابتدای فارکس را به خوبی یاد بگیرید.

  • به صورت ویدیو
  • پیشنهاد میشه برای یادگیری صحیح و کامل‌تر بازار فارکس صفر تا صد، از دوره مقدماتی فارکس (رایگان) آکادمی پیپ‌راز استفاده کنید. بعد از گذراندن این دوره شما هم قادر به معامله کردن و نتیجه گرفتن از بازار فارکس هستید، هم این دوره پیش نیاز دوره‌ی پیشرفته (پاورلاین) آکادمی پیپ‌راز است که به شما در یاد گیری و درک بهتر آن کمک می‌کند.